fb-script
Adres: Kromerowo 29, 11-010 Barczewo
Oferty dobrych hoteli nie ograniczają się tylko jednego typu pokoju. Najczęściej goście mogą wybierać pomiędzy mniejszymi pokojami budżetowymi, a apartamentami o wysokim standardzie wykończenia. Skąd wynikają te różnice? Klienci dzięki nim wybierają pokój najbardziej odpowiadający im potrzebom i dostosowany do celu, w jakim odwiedzili dane miejsce. Poniżej omówimy podstawowe rodzaje pokoi.

Zwykłe pokoje

Zwykły pokój to z reguły najtańsza opcja noclegu w danym hotelu. Zwykłe pokoje mają przeważnie nieduże rozmiary i są wyposażone w podstawowe meble. Często nie mają swojego tarasu lub balkonu. Są idealne na krótki pobyt weekendowy lub na krótką podróż służbową, gdy nie zamierzamy spędzać w nich zbyt wiele czasu, tylko korzystać np. z atrakcji hotelowych takich jak SPA, albo przebywać głównie na spotkaniach biznesowych. Nieco droższą opcją zwykłego pokoju (zwanego Classic) jest pokój Superior. To pokój o podwyższonym standardzie. Jest większy niż pokój Classic, i ma dodatkowe umeblowanie wypoczynkowe. Jest więc świetnym wyborem na dłuższy pobyt, lub na pobyt rodzinny. Każda z mieszkających w nim osób znajdzie kąt tylko dla siebie, zarówno do pracy jak i relaksu. Pokój sprzyja też wypoczynkowi, dzięki swoim większym rozmiarom pobyt w nim przypomina przebywanie w zwykłym, domowym pokoju dziennym.

Apartamenty

Zwykłe apartamenty (również zwane Classic) to przytulne, dobrze wykończone pokoje dla wymagających. Szczególnie warto zwrócić na nie uwagę, gdy planujemy zabukować hotel z pokojami z jacuzzi. Ten typ pokoju świetnie nadaje się do celebrowania różnego rodzaju romantycznych okazji. Świetnie sprawdzą się w podróży poślubnej, podczas romantycznego weekendu we dwoje, czy na wyjazd-niespodziankę dla wybranki, podczas którego mężczyzna zamierza się oświadczyć. Pokoje z jacuzzi dają możliwość przygotowania romantycznej kąpieli z płatkami róż, świecami czy olejkami aromatycznymi, wystarczy o taką opcję zapytać obsługę hotelu. Najwyższą klasą pokoju są apartamenty Luxury. Najprościej mówiąc to pokój idealny, oferujący wszystko, co może zaoferować dany hotel. Apartamenty Luxury w dobrych hotelach posiadają więc jacuzzi, wyjście na taras lub balkon, klimatyzację i mini barek. Co najciekawsze, są umieszczone w wydzielonej części hotelu, aby ich goście mogli cieszyć się całkowitą dyskrecją.