fb-script
Adres: Kromerowo 29, 11-010 Barczewo

Za co Warszawiacy kochają wyjazdy na Mazury: hotel SPA

wyjazd na mazury
Warszawiacy kochają Warmię i Mazury całym sercem. Ten region daje im ciszę i spokój, tak rzadkie w życiu w głośnym i ruchliwym mieście. W piątki odliczają czas do wyjścia z pracy, kiedy to będą mogli wsiąść w samochód, i po odstaniu odpowiednio długiego czasu w korku na wylotówce z miasta, wreszcie odetchnąć świeżym, mazurskim powietrzem. Co mieszczuch może robić na Mazurach?

Odpoczywać!

I to nie tylko leżąc na leżaku na zatłoczonej plaży. Panowie z przyjemnością wynajmą łódkę, aby powędkować. Co to na to panie? Oczywiście dosiadają się na łódkę z ulubioną książką, krzyżówką czy… szydełkiem. Rozkoszowanie się ciszą to zajęcie, które wspaniale wykonuje się razem. Jeśli dryfowanie po wodzie  kogoś nudzi, może odnaleźć najbliższy hotel SPA, aby zregenerować swoje ciało i umysł. Na Mazurach jest ich naprawdę wiele! Jeśli chcemy odrobiny samotności, wystarczy poszukać mniej (lub w ogóle!) uczęszczanych plaż lub malowniczej polanki w lesie. Jeśli będziemy poruszać się cicho, być może zobaczymy uciekające sarny! Odpoczywać można również aktywnie. Wystarczy wynająć rower lub kajak, i w ten sposób zwiedzić najbliższą okolicę. Coraz popularniejsze jest spacerowanie wyznaczonymi ścieżkami z kijami do Nordic Walking.

Zwiedzać, nie spać!

Mazury to atrakcje co kilkanaście kilometrów. Dobrze wypytajmy okolicznych mieszkańców, co znajduje się w najbliższej okolicy. Czasami po drodze do miasta, które chcemy zobaczyć, znajduje się stadnina koni, w której można sprawdzić, jak to jest usiąść w siodle. Jadąc do sklepu po kiełbasę na ognisko możemy trafić przypadkiem na fermę strusi i zjeść jajecznicę ze strusiego jaja. Na Mazurach znajduje się również wiele skansenów, a jeszcze więcej pamiątek po II Wojnie Światowej. Jeśli ktoś mówi, że na Mazurach się nudzi, to znaczy, że prawdopodobnie na nich nigdy nie był.