fb-script
Adres: Kromerowo 29, 11-010 Barczewo

Pomysł na spędzenie ferii zimowych | zimowy wypad na Mazury

ferie zimowe - Olsztyn
Ferie zimowe kojarzą się przede wszystkim z górami. Ale ciekawą alternatywą dla corocznych wyjazdów w Tatry, mogą być Mazury, które oferują moc atrakcji nie tylko w sezonie wiosenno – letnim. Zimowy czas spędzony na Mazurach warto przeznaczyć na zwiedzanie pięknych zabytków mazurskich miast, takich jak Olsztyn, aktywny wypoczynek czy wreszcie kilka leniwych dni w hotelu SPA.

Szlakiem zabytków

Olszytn i podolsztyńskie miasta mogą poszczycić się niemałą liczbą zabytków, które na pewno będą świetną atrakcją dla miłośników historii i sztuki. Miasto położone jest na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. W samym centrum Olsztyna możemy oglądać liczne budowle świadczące o bogatej i długiej historii miasta. Wśród najważniejszych i najchętniej oglądanych zabytków, znajduje się, datowany na XIV wiek Zamek Kapituły Warmińskiej, którego najsławniejszym administratorem był Mikołaj Kopernik. W zamku mieści się dziś Muzeum Warmii i Mazur.

Sporty zimowe

Kiedy lód skuje mazurskie jeziora, a śnieg zasypie lasy, okolice Olsztyna zamieniają się w raj dla amatorów sportów zimowych. W olsztyńskim Lesie Miejskim wyznaczono specjalne tory saneczkowe, a ścieżki piesze i rowerowe zamieniono na trasy dla narciarzy biegowych. Miłośnicy szusowania znajdą coś dla siebie na stoku narciarskim otwartym w podolsztyńskiej miejscowości Ruś. Znajdzie się również coś dla osób, które przyjeżdżają na Mazury głównie po to by pożeglować! Zimowe żeglowanie o lodzie jest możliwe na jeziorze Ukiel. Poszukiwacze mocnych wrażeń, mogą skorzystać z ofert nurkowania pod lodem, kąpiele w przeręblu lub zimowy spływ kajakowy.

Relaks w SPA

Jeśli jednak marzymy o niczym niezakłóconym lenistwie, przerywanym jedynie wyjściem na masaż lub zabieg relaksacyjny, warto zainteresować się ofertami hoteli SPA, działającymi w okolicach Olsztyna. Taki wyjazd można zaplanować całą rodziną, ponieważ wiele hoteli oferuje specjalny pakiet zabaw i atrakcji dla dzieci. Dzięki temu rodzice będą mieli chwilę tylko dla siebie.