fb-script
Adres: Kromerowo 29, 11-010 Barczewo

Obiad zamiast tradycyjnego wesela: przyjęcie w restauracji

obiad weselny
Coraz więcej Par Młodych rezygnuje ze ślubu kościelnego i wielkiego wesela, kosztem skromnej ceremonii w Urzędzie Stanu Cywilnego i obiadu dla najbliższej rodziny. Młodzi uważają wyprawianie wielkiej imprezy dla cioć, które widzieli raz w życiu, za zbędny wydatek. Wolą przeznaczyć pieniądze na długą podróż poślubną do egzotycznych krajów lub zakup nowego lokum. Czasami zdarza się, że Nowożeńcy oczekują już dziecka i Panna Moda nie chce się zbytnio nadwyrężać. Jak wygląda obiad weselny i jak go zorganizować?

Obowiązkowo: dobra restauracja

Jeśli nie planujecie wesela i zabawy do białego rana, musicie uwieść gości pysznym jedzeniem. Dlatego wybierzcie naprawdę dobrą restaurację. Menu i obecność alkoholu ustala się z właścicielem lokalu tak jak w wypadku organizacji zwykłego wesela. Można również poprosić o okazjonalny tort, serwowany po obiedzie. Chociaż dobre restauracje często maja w ofercie egzotyczne i oryginalne dania, lepiej jest postawić na bezpieczną klasykę lub dać gościom wybór. W tym drugim przypadku goście przy talerzach powinni znaleźć menu z proponowanymi daniami, a kelnerzy zebrać zamówienia. Na stołach, jak na zwykłym weselu, stoi wódka i wino, jednak można gościom również wręczyć kartę kolorowych drinków, które będą serwować kelnerzy.

Obiad, czy coś więcej?

Przyjęcie w restauracji nie musi ograniczać się do obiadu. Można połączyć je z elementami weselnymi, w tym tańcem na parkiecie. Wystarczy wybrać lokal, który dysponuje swoją dyskoteką. Po skończeniu obiadu i części oficjalnej, część gości może udać się do domu, a chętni ruszą na parkiet. Niektóre dyskoteki hotelowe dysponują oddzielnymi lożami , które można zarezerwować. Pełni ona wtedy rolę mini-sali weselnej, gdzie goście odpoczywają w swoim gronie między szaleństwami na parkiecie. Do loży możemy zamówić catering włącznie z alkoholami.