fb-script
Adres: Kromerowo 29, 11-010 Barczewo

80 urodziny babci: przyjęcie w restauracji dla rodziny

organizacja urodzin
Urodziny to zawsze powód do celebracji. Wiele osób zastanawia się, jak szczególnie świętować okrągłe urodziny babci lub dziadka. Zwykły, rodzinny obiad w domu jest zbyt trywialny jak na takie wydarzenie. Dlatego dobrym pomysłem na wyjątkowy prezent jest przyjęcie w restauracji.

Jak zorganizować taką imprezę?

Przede wszystkim należy znaleźć elegancką restaurację. Rezerwując stolik poinformujmy obsługę o rodzaju imprezy i poprośmy o przygotowanie tortu. Możemy z góry ustalić menu, jednak zawsze wygodniej i milej jest, gdy goście mogą sami wybierać potrawy i napoje z karty. Uprzedźmy też, że prawdopodobnie pojawi się sporo kwiatów i poprośmy zawczasu o przygotowanie wazonów na nie. Następnie poinformujmy rodzinę i przyjaciół babci o wydarzeniu. W dobry tonie będzie zaproponować starszym osobom transport do i z restauracji. Osobą nie poinformowaną może być sama babcia, oczywiście trzeba wtedy wszystkich uprzedzić, że przyjęcie ma być niespodzianką. Jej wystarczy powiedzieć, żeby danego dnia ładnie wyglądała, bo będziecie świętować jej urodziny.

W dniu imprezy

Dokładnie sobie zaplanujmy listę czynności na ten dzień. Z samego rana najlepiej jest kupić bukiet kwiatów i odstawić go w spokojne miejsce, by w ostatniej chwili przełożyć do bagażnika. Następnie dobrze jest zorganizować chwilę na przygotowani się samemu do eleganckiego wyjścia. Na jakiś czas przed planowanym obiadem musimy zająć się dowiezieniem gości do restauracji. Jeśli dojeżdżają sami, wypada zadzwonić i zapytać, czy nie maja żadnych problemów z dotarciem na miejsce. Wreszcie gdy wszyscy są już w komplecie możemy pojechać po jubilatkę, wręczyć kwiaty, uściskać i złożyć życzenia. A potem patrzeć na jej wzruszenie, gdy wchodząc do restauracji zobaczy swoich najbliższych zebranych razem przy stole…