fb-script
Adres: Kromerowo 29, 11-010 Barczewo

Organizacja obiadu na I Komunię: przyjęcie w restauracji

organizacja komunii świętej
I Komunia Święta to ważne wydarzenie w życiu dziecka  jego rodziców. Maluchy przygotowują się miesiącami, uczą piosenek i modlitw, aby nie przynieść rodzicom wstydu w ten wielki dzień. Po mszy zwyczajowo rodzinę i chrzestnych rodzice zapraszają na obiad. Nie każdy jednak ma warunki lokalowe, aby zorganizować przyjęcie dla kilkunastu osób. Część tych, co je mają, nie przepada z kolei za spędzaniem czasu w kuchni.  Wtedy świetnym pomysłem może być przyjęcie w restauracji.

Plusy obiadu w restauracji

Zorganizowanie obiadu w restauracji ma wiele zalet. Przede wszystkim to duża oszczędność czasu. Pani domu nie musi poświęcać dnia lub dwóch na wcześniejsze przygotowanie przystawek, obiadu i deseru dla kilkunastu osób. Odpada również problem zmywania niezliczonej ilości garnków i zastawy stołowej. Mama dziecka może spędzić miło czas przy stole, miło obsługiwana jak pozostali goście. Jeśli wybierzemy restaurację hotelową, możemy przy okazji rozwiązać problem ugoszczenia gości, którzy przyjechali na komunię z dalszych części Polski. Wystarczy, że wynajmiemy im pokoje w tym samym obiekcie i nie będą skrępowani nocowaniem u nas w domu.

Co warto wiedzieć?

Dobre restauracje mają w sezonie komunijnym terminy porezerwowane na kilka tygodni do przodu. Jeśli więc wyjątkowo zależy nam na jakimś obiekcie, powinnyśmy zarezerwować przyjęcie jak najszybciej po poznaniu daty komunii. Część restauracji ma w ofercie personalizowane torty komunijne. Warto zapytać o tort, jeśli dany lokal nie jest w stanie go dostarczyć, musimy zająć się tym tematem sami. Menu obiadowe zawsze ustala się indywidulanie z obsługą restauracji. Przeważnie koszt przyjęcia w restauracji nie jest dużo wyższy niż gdybyśmy mieli sami zrobić zakupy i przygotować obiad dla kilkunastu osób, pomijając nawet koszty zużytej wody, prądu i … czasu.